SMS pôžička – inovácia v pôžičkovom biznise

Ako získať rýchlo malý obnos peňazí? SMS pôžičky patria k jednému z najrýchlejších spôsobov získania financií, pričom musia spĺňať prísne kritéria podľa ministerstva financií SR. Sú tu pre tých, ktorí nemajú radi osobné stretnutia, neradi telefonujú, ale aj pre tých, ktorí nie sú prívržencami moderných výdobytkov, a teda práca s počítačom a s internetom je pre nich tabu. Ako člen skúsenejšej generácie ste určite rád/rada, ak ste sa naučili manipulovať s mobilným telefónom. Tak prečo túto znalosť nevyužiť aj na rýchle získanie peňazí?

Ihneď na účet

Možno by ste ani netušili, ako rýchlo vám váš mobilný telefón dokáže „zarobiť“ peniaze. Podľa toho, od akého poskytovateľa ste sa rozhodli tento typ využiť to ale môže byť rôzne. Niektorí zaručujú doručenie žiadaných financií na účet už do niekoľkých minút po schválení sms pôžičky, iní zas určujú najvyššiu hranicu 72 hodín. Samozrejme pri aspoň čiastočnom vyhľadávaní si tieto údaje u poskytovateľov sms pôžičky ihneď všimnete. A možno aj to vás v rozhodovaní posunie.

Táto rýchla pôžička nemá nadarmo prívlastok „rýchla“. Rýchla je aj preto, že ak súrne potrebujete určitý obnos financií, nemusíte si prelúskavať kvantum bankových či nebankových ponúk. Síce sa zaraďuje do skupiny nebankových subjektov, ale keďže ju neponúka toľko poskytovateľov, s vyhľadávaním stratíte len minimum vášho času.

Sms pôžička ihneď na účet nemá závažné obmedzenia. Požiadať o ňu môžu nezamestnaní, dôchodcovia, študenti či ženy na MD. Ďalším pozitívom je, že pôžička je poskytovaná bez zbytočného papierovania, či dokladovania a dokonca aj bez registra – vo väčšine prípadov neoverujú, či ste v zozname neplatičov.

Výška sumy, o ktorú môžete žiadať

Ponúkané maximum  je 500 eur. V tomto prípade ide o spoločnosť Trila. Minimálna čiastka, ktorú je možné si prostredníctvom tohto sprostredkovateľa zabezpečiť je 50 eur. Je treba povedať, že nie každý poskytovateľ ponúka takéto, pomerne vysoké, finančné hranice. Napríklad:

  • Ferratum, okrem obyčajných rýchlych online pôžičiek, poskytuje aj sms pôžičky ihneď na účet, a to vo výške od 30 eur do 350 eur.
  • Nemenej známou a veľmi medializovanou nebankovou spoločnosťou je aj Smscredits, ktoré vám umožní požičať si už od 20 eur a horný limit si určila, podobne ako Ferratum, na 350 eur.

Úrok  je v porovnaní s inými typmi pôžičky vyšší, a to hlavne kvôli jej rýchlosti a relatívne nižšej poskytnutej čiastke. Aj toto číslo sa u rôznych poskytovateľov líši. Smscredits ale ponúka 0% úrok za prvú požičanú čiastku. Úroková sadzba môže narásť, ak nerešpektujete termíny splatnosti.

Opäť raz zdôrazňujeme, že všetko je o hľadaní. Vaše hľadanie možno skrátime, ak dodáme, že vyššie sme sa zmieňovali o klientmi overených poskytovateľoch. Ďalší faktor, ktorý by mohol pri výbere sms pôžičky zavážiť je doba splatnosti.

Splatnosť, prolong splatnosti

Už sprvoti môže byť jasné, že tak, ako ponúkané sumy, tak aj doba splatnosti sa bude líšiť. Možno nie zásadne, ale predsa. Najkratšia doba splatnosti spomedzi skúmaných poskytovateľov je stanovená na 5 dní. Najkratšie ponúkané maximum doby splatnosti je 15 dní. Najvyššie maximum splatnosti sms pôžičky ihneď je 30 dní. Splácať je možné bankovým prevodom, vkladom na účet alebo poštovou poukážkou (Smscredits tento spôsob zakazuje).

prolongu hovoríme v prípade, že poskytnutú sumu nestihnete do požadovaného termínu splatiť. V prvom rade je dôležité upovedomiť poskytovateľa a v druhom rade buď pôžičku okamžite zaplatiť alebo sa dohodnúť na prolongu, a teda predĺžení doby splatnosti. Predĺžiť dobu splatnosti je možné až na 45 dní. Za zmienku stojí, že ani prolongácia nie je určená k permanentnému vyžitiu. S Smscredits ju môžete využiť 2x, s Trilou 5x. Nie je vylúčené, že táto možnosť bude spoplatnená, alebo že budete vyzvaní zaplatiť poskytovateľovi určené minimum, ale dohodnuté navýšenie môže byť stále výhodnejšie ako navýšenie z neupovedomeného omeškania splátky. Napríklad, ak si u Ferratum požičiate 30 eur a chcete si splatnú dobu predĺžiť o 15 dní, povinne zaplatíte 7,50 eura.

Môže sa stať, že zabudnete zaplatiť nie preto, žeby ste peniaze nemali, ale jednoducho preto, že ste zabudli. Táto pôžička ihneď počíta aj s touto možnosťou, a preto svojim klientom tesne pred termínom splatnosti zašle textovú správu s informáciou o blížiacom sa splatnom dátume. Posledná vec k prolongu : predĺžiť splátku si môžete cez sms, telefonátom alebo mailom.

Postup pre získanie takejto pôžičky je veľmi jednoduchýPostup k získaniu

Kroky k získaniu tejto pôžičky nie sú fixné. Vo všeobecnosti možno povedať, že niektorí poskytovatelia žiadajú registráciu vopred, a to buď online alebo formou sms. Po zadaní žiadaných údajov dostanete vaše klientske číslo, ktoré budete používať pre prihlásenie sa do systému, sledovanie svojej požičanej sumy, prípadne žiadanie novej. Iní poskytovatelia registráciu vopred nevyžadujú a o peniaze môžete žiadať priamo z vášho telefónu.

Registrácia vopred je možno z časového hľadiska výhodnejšia, pretože v textovej správe sa identifikujete pomocou klientskeho čísla, ktoré zahŕňa všetky potrebné údaje. Pri priamom úvere musíte do textovej správy napísať všetky údaje (meno, priezvisko, kontaktné údaje, výška príjmu, požadované čiastka, dátum splatnosti, číslo dokladu totožnosti, bankový účet…).

Zhrnutie:

  • SMS pôžička šetrí váš čas;
  • je vyhodnotená rýchlo;
  • môžete si požičať od 20 do 500 eur;
  • je ihneď na účte do pár minút (vo väčšine prípadoch);
  • splatnosť je od 5 do 30 dní; možnosť predĺženia doby splatnosti;
  • bez registra, bez dokladovania, bez papierovania;
  • pre nezamestnaných, dôchodcov, študentov, ženy ma materskej

Na záver snáď len toľko, že všetkých poskytovateľov je potrebné si preverovať v NBS.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *