PZP motocykel, na motorku a na skúter!

Poistite Váš motocykel najvýhodnejším poistenímUrčite viete, že povinné zmluvné poistenie je zákonom stanovené poistenie, ktoré musí mať uzatvorené každý majiteľ nejakého vozidla, ktoré sa stáva súčasťou cestnej premávky. Väčšina ľudí žije v predstave, že toto povinné zmluvné poistenie sa týka len automobilov. Avšak to je chyba, pretože sa týka aj motocyklov alebo prívesných vozíkov. V našom článku sa povenujeme téme PZP motocykel z Uzavripzp. Či už ste majiteľom „ťažšej mašiny“ alebo niečoho jednoduchšieho, ako napríklad babety, nezanedbávajte toto poistenie.

Vo všeobecnosti platí, že tí majitelia motocyklov (motorka, skúter…), ktorí často tento prístroj nevyužívajú alebo ktorí bývajú v odľahlejších miestach tzv. cezpoľní jazdci, PZP motocykla neuzatvárajú. Neraz sa stalo, že aj na takéto miesta prišla náhodná kontrola a daní majitelia nepoistených motocyklov museli načrieť do vrecka. V lepšom prípade odídete s upozornením, no netreba sa na to spoliehať v každom prípade.

Poistenie motorky troma spôsobmi!

Nemáte záujem o PZP motocykla, pretože je pobočka v inom meste, prípadne vo vzdialenejšom mieste? Tento dôvod vám nestojí za to, aby ste zaplatili na pokute niekoľkonásobok celkového poistenia. Môžete využiť aj telefonické požiadanie, no výhodou dnešnej doby je, že všetko sa sústreďuje na internetovú spoluprácu. Takže už nemusíte chodiť priamo do pobočiek, aby ste si vybavili, čo vám treba. PZP na motocykel je dostupné aj online! Čo to pre vás znamená? Len samé výhody. Napríklad. Už sa nemusíte spoliehať na jedného sprostredkovateľa, ktorý vás bude presviedčať, že jeho cena zmluvy je najvýhodnejšia a bude tvrdiť, že vám ponúka najlacnejšie poistenie na motocykel. Väčšinou to je lož. Cez internet máte k dispozícií všetky poisťovne.

Existuje viacero spôsobov ako poistiť motorkuNajlacnejšie poistenie na motocykel získate online, aj keď si kliknete na vyššie označený výraz, ktorý vás presmeruje na stránku sprostredkovateľov poistenia. Vypíšete niekoľko údajov a PZP kalkulačka na motorky vám urobí výpočet. Samozrejme všetko je nezáväzné. Nejakú chvíľku počkáte, kým vám systém nevygeneruje jednotlivé ceny jednotlivých sprostredkovateľov poistenia a môžete si všetko podrobne naštudovať. Ceny budú rôzne. Niekedy je rozdiel týchto cien aj v stovkách eur. To, že poistenie na motocykle online vám ponúkne viacero sprostredkovateľov, vám zaručuje, že jeden z nich bude ten najvýhodnejší a teda aj ten najlacnejší. Samozrejme, nemusíte brať za každú cenu najlacnejšie poistenie na motocykel. Ak sa vám bude pozdávať nejaký iný sprostredkovateľ, bez problémov mu môžete veriť. Všetky poisťovne na tej stránke sú seriózne. Na rozmyslenie si nechajte viac času. Predsa len, ide o poistenie.

Ak ste sa už predsa len rozhodli pre vhodné poisťovne z ponuky danej stránky, vaše rozhodnutie je správne v každom prípade. Stačí už len kliknúť, prekontrolovať údaje, aby bola žiadosť o poistku na motorku korektne vyplnená a aby nenastali problémy napr. pri kontrole údajov vášho motocykla. Do niekoľkých minút po odoslaní žiadosti o PZP motocykla vám bude na mailovú adresu, ktorú ste zadali, odoslaná zmluva s jednotlivými podmienkami, ako aj dočasná zelená karta, ktorú je potrebné mať pri sebe a ukázať pri každej kontrole policajnou hliadkou. V prípade, že ste neuzatvorili poistenie, tak zaplatíte pokutu. Poisťovňa ich zasiela okamžite aj poštou.

Táto karta vám uzatvára poistenie na 30 dní. To znamená, že to je maximálna doba splatnosti pre dočasné povinné zmluvné poistenie. Ak do tejto doby výšku poistného nezaplatíte, poistka na motocykle vám automaticky zaniká a vy porušujete zákon. Hneď ako poisťovňa zaregistruje vašu platbu, okamžite vám zašlú trvalú zelenú kartu a vy si už môžete spokojne jazdiť po našich, ale aj zahraničných cestách. Majte ju pri sebe pre prípad poistnej udalosti.

Aké údaje ovplyvňujú cenu PZP motocykla?

Výpočet a poistenie môže ovplyvniť napríklad:

 • mesto resp. okres, kde sa v súčasnosti motocykel nachádza;
 • počet kilometrov, ktoré približne najazdíte za rok;
 • dátum výroby;
 • značka vozidla;
 • model vozidla;
 • objem motora;
 • výkon motora;
 • prevádzková hmotnosť;
 • najväčšia prípustná hmotnosť…

Vplyv vodiča na povinné zmluvné poistenie

PZP na motocykel môže byť ovplyvnené aj osobou majiteľa prístroja. Napríklad, či už bol niekedy vinníkom nejakej škodovej udalosti; ak áno, koľko rokov bol dovtedy bez škody; či má dieťa resp. deti do 15 rokov; či má účet v OTP banke alebo aj či v súčasnosti platí aj iné formy poistenia (za dom, za auto, životné poistenie…).

Do kalkulačky na výpočet poistenia je potrebné zadať aj to:

 • či je žiadateľ právnická alebo fyzická osoba,
 • dátum jeho narodenia,
 • číslo vodičského preukazu, ako dátum získania vodičského oprávnenia.

Tieto údaje však výslednú sumu neovplyvňujú. Daný formulár pre povinné zmluvné poistenie vám dokonca dáva na výber z niekoľkých možností splácania zmluvy. Môžete si vybrať, či budete poistenie motocykla splácať štvrťročne, polročne alebo ročne. Poisťovňa si však pozrie aj históriu každej vašej poistnej udalostí. Nezávislé od vozidla.

Ak by ste chceli o PZP na motorky vedieť viac informácií, skúste si prečítať aj túto wikipedia stránku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *