Rýchla pôžička

Potrebujete ihneď financie? Vhodná pôžička Vám pomôže!Ak ste sa ocitli v situácii, keď potrebujete súrne určitý finančný obnos, práve rýchle pôžičky sú jednou z možností, ako sa k nemu rýchlo a anonymne dostať. Vymedzme si v tomto ponímaní pojem „rýchlosť“. Rýchlosť znamená, že žiadaná čiastka vám bude na váš účet doručená do niekoľkých minút, v najhoršom prípade však do 24 hodín. Spomenuli sme aj anonymitu. Nemusíte nikoho z vašich blízkych priamo oboznamovať s vašimi finančnými problémami. Stačí len vyplniť formulár, ktorý je dostupný online a nikto okrem spoločnosti, od ktorej peniaze žiadate, nebude mať tušenie o tom, že ste si od niekoho požičali.

Pri výbere vhodnej pôžičky hrá dôležitú úlohu viacero faktorov:

 1. moje sociálne postavenie

Bojíte sa, či vám bude rýchla pôžička schválená, pretože nie ste práve Bill Gates? Hovoríme vám, že nemusíte, pretože takí ľudia o peniaze nežiadajú. Táto je práve pre nás, obyčajných ľudí, ktorých prekvapí nečakaný výdavok aj vo výške 50-tich eur. Takže či ste nezamestnaný, študent, dôchodca, pred výplatou alebo ženy na materskej, môžete o ňu požiadať aj vy! Štatistiky schválenia sú veľmi vysoké. Jedinou fixnou požiadavkou je mať viac ako 18 rokov.

 1. suma, ktorú potrebujem

Sú zväčša určené na menšie výdavky, pohybujúce sa od 5 do 350 eur. No môžete natrafiť aj na také, ktoré vám umožnia požičať si až do 6 000 eur. Tie majú všeobecne dlhšiu dobu splatnosti, ale na druhej strane aj oveľa vyšší úrok, čo by sa vám nemuselo páčiť.

 1. čas, ktorý mám na splatenie

Ak vám pôžička bola schválená a už aj doručená, nasleduje jej splatenie. Poriadne si všimnite dátum, dokedy máte vypožičané peniaze vrátiť. Doba splatnosti sa pri nižších čiastkach pohybuje okolo 30-ich dní. Pri vyšších to môžu byť aj mesiace. Pri nesplácaní resp. nesplatení dlžnej sumy do dátumu splatnosti vám budú naúčtované poplatky navyše. Preto si pri každej žiadosti buďte istí, že budete mať potrebné financie na jej splatenie.

Ak už aj nastane situácia, že do lehoty splatnosti nebudete disponovať danou čiastkou, nič nenechávajte na náhodu. Zavolajte poskytovateľovi a oboznámte ho o okolnostiach, nech si vás nebude musieť dať na čiernu listinu kvôli neplateniu. Vždy je možné nejaké riešenie, a teda aj vy sa môžete dohodnúť na predĺžení doby splatnosti vašej pôžičky. V takom prípade je potrebné počítať s navýšením splátky, aj keď to nie je pravidlo. Niektorí poskytovatelia umožňujú predĺženie splatnosti bez poplatkov. Opäť raz je všetko o naštudovaní podmienok.

 1. preplatok, resp. úroková sadzba

Ďalšou vecou, na ktorú by ste si mali dať pri výbere vhodnej rýchlej pôžičky pozor je, koľko za ňu preplatíte, teda ako vysoký bude váš úrok. Vo všeobecnosti je známe, že nikto nerobí nič zadarmo a každý chce mať zo všetkého aspoň nejaký zisk. Aj keď len minimálny. Tak je to aj u nebankoviek. Síce sa javia ako dobré víly, keď vám v prípade krajnej núdze požičajú peniaze, ale nebude to zadarmo. Mnohokrát vrátená suma zodpovedá niekoľkonásobne požičanej sume… Nebankovky v porovnaní s bankovými spoločnosťami majú vyššie úrokové sadzby. My vám odporúčame rýchle pôžičky od spoločností Pôžičkomat, CreditOne a Ferratum, ktoré sú už zákazníkmi overené, a ktoré vám pri vašej prvej pôžičke garantujú 0%-ný úrok. Laicky povedané, zaplatíte presne toľko, koľko ste si od nich požičali.

Možno ste čo to počuli aj o čísle RPMN, čo je skratka pre ročnú percentuálnu mieru nákladov. Toto číslo zahŕňa už aj úrokovú sadzbu, ako aj iné poplatky spojené s vybranou pôžičkou, a preto je o niečo vyššie ako percentuálne zobrazenie úroku. Pri týchto nehrá toto číslo až takú významnú úlohu, keďže ide o menšie sumy s kratšou dobou splatnosti.

 1. iné špeciálne požiadavky

Prievan v peňaženke keď to najmenej potrebujete? Doprajte si bohaté nákupy s výhodnou pôžičkouKaždý z nás má nejaké očakávania a požiadavky. Tu sú ďalšie možnosti tohto typu:

 • bez registra: ak sa vám stalo, že ste z rôznych príčin nestíhali alebo nemohli splácať vaše predchádzajúce úvery, nechcene ste sa ocitli v evidencii dlžníkov. Rýchle pôžičky sú tu pre obyčajných ľudí a ich poskytovatelia to majú na pamäti. Preto nenazerajú na vašu finančnú minulosť a plne vám v splácaní dôverujú.
 • bez dokladovania príjmu sú tu pre tých, ktorí sa boja, že kvôli nízkemu alebo žiadnemu pracovného príjmu im úver nebude schválený. Máme pre vás dobrú správu, a síce: môžete byť maximálne pokojný, pretože rýchla pôžička od vás nežiada dokladovanie príjmu. Maximálne čo budete musieť urobiť je zadať približný mesačný príjem (či už ide o sociálne dávky, brigádnicky plat…), ale samozrejme bez zbytočného dokladovania a papierovania.
 • na ruku: niektorí poskytovatelia poskytujú možnosť odovzdať vám peniaze priamo na ruku. Či je to rýchlejšie nie je až tak zrejmé, pretože si musíte nájsť čas na osobné stretnutie, plus musíte prezentovať seba, čím odpadá výhoda anonymity.
 • na účet umožňujú uchovať, na rozdiel od vyššie spomenutého typu, vašu anonymitu. Potrebné financie môžete mať na vašom účte už do niekoľkých minút po schválení vašej žiadosti.
 • pôžičky online predstavujú skutočne rýchly a uvoľnený spôsob vypísania a odoslania žiadosti v pohodlí domova. Schvaľovací proces trvá minimálne. Nemusíte sa pripravovať na osobné stretnutie, ani sa báť nečakaných otázok v telefóne. Nikto vás nebude súdiť za to ako vyzeráte alebo rozprávate.
 • sms pôžičky sú jeden z najnovších spôsobov získania financií. Potrebujete vlastniť osobný bankový účet, mobilný telefón a oboznámiť sa o správnej forme sms, aby ste mohli zaslať korektnú žiadosť, ktorá bude následne posúdená. Potom už len čakáte na potvrdzujúcu, v horšom prípade zamietajúcu sms.

Kde rýchlu pôžičku nájsť? Kto ju ponúka?

Sú poskytované primárne nebankovými subjektmi (no môžu ju poskytnúť aj súkromné osoby). Sprostredkovateľov si môžete vyhľadať v dennej tlači, môžete sa o nich dopočuť v rádiu, no rovnako sú ľahko vyhľadateľné aj na internete. Rýchla pôžička je dostupná u rôznych poskytovateľov. Po kliknutí na odkaz vyznačený v predchádzajúcej vete vám nabehnú možnosti od Pôžičkomatu, CreditOne, Ferratum…Je však na vás, ktorého nebankového poskytovateľa si vyberiete.

Samozrejme, slovenský trh ponúka viacero možností, než len tie nami zmienené, no práve tie sú podľa nás, a dokonca aj podľa zákazníckych ohlasov, najserióznejšie a najdôveryhodnejšie. Ak natrafíte na nejakú menej známu spoločnosť ponúkajúcu rýchle pôžičky, buďte obozretní, a jej licenciu si overte na stránke Národnej banky Slovenska. Neraz sa stalo, že sa ľudia vo finančnej núdzi nechali nachytať prvou ponukou a poriadne na to doplatili. Nezaraďte sa ku nim, nech vám sú peniaze na radosť, nie na starosť.

Ak vám dané informácie nestačili, viac sa môžete dozvedieť z wikipedia článku tu https://en.wikipedia.org/wiki/Payday_loan

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *