PZP online

Vybaviť si PZP online dnes nie je žiaden problémKúpili ste si nové vozidlo? Hľadáte aká je cena PZP online kalkulačkou? Alebo vám končí poistenie na akýkoľvek druh vozidla a hľadáte to najvýhodnejšie riešenie? Dôvodov na hľadanie toho najlepšieho a najlacnejšieho PZP môže byť hneď viacero. Najdôležitejším dôvodom však je, že je zákonom stanovené poistenie, ktoré musí uzatvoriť každý majiteľ vozidiel s evidenčným číslom. Prípadne aj majiteľ špeciálnych motorových vozidiel bez evidenčného čísla, ktoré sa stávajú súčasťou cestnej premávky musí mať PZP online od Uzavripzp. V tomto článku vám poradíme:

 • akými spôsobmi môžete o poistenie požiadať,
 • na aké konkrétne vozidlá musí byť poistenie auta uzatvorené,
 • ako aj to, ako a z akých dôvodov možno vaše súčasné poistenie vypovedať.

Ako na výpočet PZP online?

O poistenie auta môžete požiadať viacerými metódami. Prvou, najstaršou, a teda asi aj najvyužívanejšou metódou je požiadať osobne. Táto metóda je však zdĺhavá, pretože určite neurobíte správne, ak uzatvoríte vaše poistenie v prvej poisťovni, ktorú nájdete. Ceny sa môžu vo viacerých poisťovniach líšiť až o niekoľko stoviek eur. Zistiť jednotlivé ceny poistenia osobne Vás bude stáť veľa času. Môžete požiadať oň aj telefonicky. Platia všetky body, ako pri osobnej žiadosti, avšak okrem toho platíte aj za cenu hovoru.

Najlepšou, najrýchlejšou a najlacnejšou možnosťou je požiadať cez internet. Výpočet PZP online je úplne okamžitý, keďže je online. Týmto obľúbeným spôsobom nájdete zaručene to najlacnejšie. Ako si to dovoľujeme tvrdiť? Pretože funguje na základe porovnania cien jednotlivých poisťovní. Porovnanie prebieha tak, že do formulára vypíšete niekoľko údajov, ktoré potom odošlete a poskytne vám porovnanie cien. Stačí pár minút. K dispozícii budete mať ceny niekoľkých poisťovní aj s popisom. S povinným zmluvným poistením online vás nikto nepresviedča, že práve to jeho poistenie je to najlepšie. Rozhodnete sa sami, čo je pre vás to najlepšie, bez toho, aby vás niekto „nútil“ si zobrať drahé povinné zmluvné poistenie. Máte k dobru toľko času, koľko na rozhodnutie potrebujete, keďže porovnanie s pomocou PZP online kalkulačky je nezáväzné.

Ak by ste sa predsa len rozhodli povinné zmluvné poistenie uzavrieť online, na vašu mailovú adresu vám bude doručený:

 • návrh zmluvy pre vodiča,
 • podmienky zmluvy,
 • ako aj zelená karta, ktorá slúži 30 dní ako náhrada za originálnu zelenú kartu, ktorá vám bude doručená poštou ako náhle poisťovňa zaeviduje zaplatenie vami zvolenej poistky. V opačnom prípade povinné poistenie zaniká a vy riskujete vysokú pokutu, ak vás zastaví hliadka Policajného zboru a zistí neuzatvorenie alebo nezaplatenie PZP.

Údaje, ktorými je cena PZP online ovplyvnená, sa netýkajú len technického stavu vozidla, ktoré by ste chceli poistiť, ale ovplyvňuje ju aj vaša vodičská minulosť (zavinenie nehody, stav bez škody…), prípadne rodinná súčasnosť (dieťa do 15 rokov…). Vplyv má aj pripoistenie (čelné sklo, stret so zverou), ktoré môže byť v rôznom rozsahu. Netreba zabúdať aj na to, že poisťovne menia ceny poistenia ročne o niekoľko eur. Zmluvy sú uzatvárané na rok. Platba za poistenie prebieha buď ročne, štvrťročne alebo polročne.

Tieto poisťovne poskytujú PZP online

Ide o nasledujúce poisťovne:

 • Allianz
 • ČSOB
 • Generali
 • Genertel
 • KOMUNÁLNA poisťovňa
 • Union
 • Wüstenrot
 • AXA
 • Groupama
 • KOOPERATIVA
 • Onlia
 • UNIQA

Pre jednotlivé typy vozidiel sú rôzne poistkyTypy poistenia PZP online

Možno ste vedeli a možno nie, že poistenie na auto nie je jediné, čo je zákonom stanovené. Potrebné je uzavrieť aj povinné zmluvné poistenie na motocykel a v prípade, že vlastníte prívesný vozík, tak je potrebné uzavrieť aj poistenie na prívesný vozík.

Na auto

Je povinnosťou každého majiteľa automobilu, ktoré je používané. Nezáleží pri tom, či ho využívate raz za rok alebo či ho nevyužívate vy, ale niekto iný. Jednoducho musí byť uzatvorená. Bojíte sa, že vás vyjde draho? Nemusíte sa, pretože porovnanie PZP online vám vygeneruje tú najlacnejšiu ponuku, pričom vám dá na výber z viacerých poisťovní a viacerých cenových ponúk. Určite to neoľutujete.

Poistenie motorky a prívesného vozíka

Poistenie motorky alebo poistenie prívesného vozíka neberú všetci až tak do úvahy. Skúsenosti policajných hliadok hovoria, že povinné zmluvné poistenie rešpektujú hlavne ľudia z miest a tí, ktorí sa s nimi často prevážajú na cestách. Naopak, ľudia z dedín, ktorí si jazdy po hlavných ťahoch až tak „neužívajú“ väčšinou toto povinné zmluvné poistenie zanedbávajú, a práve týmto počínaním si často uľahčia svoju peňaženku. V lepších prípadoch to začína len upozornením. No netreba sa na to spoliehať v každom prípade. Pokuta za nedodržanie tohto zákona môže presiahnuť aj niekoľkonásobok ročného poistenia motorky alebo PZP prívesného vozíka.

Vašu zmluvu môžete vypovedať podľa určitých pravidielPZP môžete kedykoľvek vypovedať

Vedeli ste o tom, že vaše súčasné poistenie môžete vypovedať hocikedy a z hocijakých dôvodov? Ak však ide o prípad, že chcete zmluvu vypovedať z dôvodu, že ste našli lacnejšiu ponuku, môžete tak urobiť najneskôr 6 týždňov pred koncom vášho súčasného poistenia. Každá žiadosť o zrušenie po tejto dobe už nebude akceptovaná. Iné dôvody na zrušenie v akejkoľvek dobe sú napr.:

 • z dôvodu krádeže auta,
 • zrušenie z dôvodu zmeny majiteľa,
 • z dôvodu zošrotovania auta,
 • z dôvodu ukončenia poistenia
 • alebo z dôvodu vyradenia vozidla z evidencie.

Jednotlivé vzory žiadosti o výpoveď PZP nájdete aj online, kde stačí doplniť vaše údaje. Žiadosť buď zanesiete priamo na pobočku alebo zašlete poštou. V nasledujúcich dňoch môžete čakať potvrdenie zo strany poisťovateľa a v prípade predčasného ukončenia zmluvy vám vrátia zvyšok peňazí na účet alebo šekom.

Vyššie sme sa zmienili o základných informáciách o povinnom zmluvnom poistení online. Ak sa však chcete o tejto téme dozvedieť niečo viac, presmerujte sa na iné články o PZP online. Alebo rovno skúste cez internet spraviť výpočet ceny poistenia. Nezabúdajte, že kalkulačka poskytuje aj rôzne pripoistenie (napríklad stret so zverou) a na výber sú všetky poisťovne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *