Najvýhodnejšia hypotéka z porovnania online

Chcete si postaviť vlastný dom?Stretneme sa s ňou všade…v televízore, v rádiu, v novinách. Ale viete, čo presne znamená? Laicky ju môžeme nazvať aj pôžička alebo úver, pretože hypotéka (nazývaná aj hypotekárny úver) je finančný produkt, ktorého cieľom je sprostredkovať peniaze tým, ktorí ich potrebujú a ktorí o ne požiadajú. Väčšinou o nej hovoríme vtedy, ak suma ktorú žiadateľ pýta je v niekoľkých desať tisícoch eur a preto je nutné založenie nehnuteľnosti.

V súčasnosti je veľmi zriedkavé, že si niekto našetrí toľko peňazí, aby mohol napríklad začať stavať dom, pokiaľ dotyčný nešetril a neobmedzoval sa celý život. V dnešnej dobe je tento finančný produkt veľmi často využívanou pomocou pre rôzne vekové kategórie žiadateľov a dokonca je možné ho využiť na mnoho účelov. Rozoberme si všetko pekne do detailov.

Kde zohnať hypotekárny úver?

Na slovenskom trhu je veľmi veľa bankových aj nebankových spoločností, ktoré vám dokážu sprostredkovať veľké sumy pre vaše rôzne potreby. Poskytuje ho každá banka vo väčšom či menšom rozsahu. Aby ste však nemuseli chodiť osobne do každej pobočky, keďže v súčasnosti ich je neúrekom, využite online porovnanie  ponúk, ktoré vám povie, ktorá hypotéka je tá najlepšia. Jednou z takých stránok je aj stránka, na ktorú sa môžete dostať po kliknutí na vyššie označený výraz.

Porovnanie online odhalí tú najlepšiu ponuku

To, ktorá hypotéka je tá najlepšia a najvýhodnejšia vám prezradí práve porovnanie online. Ste na pochybách, pretože vo vyššie zmienenom príklade nejde o konkrétneho poskytovateľa? Nemusíte sa vôbec ničoho báť. Táto stránka eviduje už mnoho spokojných zákazníkov, a to nielen vďaka špeciálnym možnostiam zistenia rôznych ponúk, ale aj vďaka bankovým a nebankovým spoločnostiam s ktorými spolupracuje.

Aby ste zistili, ktorá hypotéka bude pre vás tá najlepšia a najvýhodnejšia, je potrebné vypísať jeden online formulár, ktorý nájdete hneď na úvodnej stránke a na základe ktorého vám bude vygenerované porovnanie jednotlivých ponúk. Vypísaný formulár odošlete a do niekoľkých sekúnd (niekedy minút) by vám mali nabehnúť jednotlivé možnosti a ponuky pre vás. V niektorých prípadoch vám ponuky budú odoslané na mailovú adresu, ktorú ste uviedli. Následne si môžete dopriať dostatok času na to, aby ste jednotlivé ponuky preskúmali alebo s niekým prekonzultovali.

Požiadať o tú najvýhodnejšiu hypotéku môžete obyčajným klikom. O peniaze môžete požiadať aj viac spoločností a to znamená, že všetky vaše žiadosti sú odosielané priamo tomu, koho ste si z porovnania vybrali. Samozrejme nikde nie je záruka, že všetky vaše žiadosti budú akceptované, ak však budú, máte možnosť výberu.

Podmienky hypotéky

Predtým ako o nejakú ponuku požiadate, si nezabudnite poriadne naštudovať zmluvné podmienky danej hypotéky. Pri vyšších sumách neočakávajte, že sa do zaobíde bez dokladovania. Niekedy ste mohli požiadať aj o hypotéku bez dokladovania príjmu, no súčasné zákony túto možnosť úplne z ponúk bankových spoločností vylúčili, čo mnohých žiadateľov kladie do znevýhodnenej pozície. Pri žiadosti o tento finančný produkt nezabudnite na to, že za každej podmienky a pri každej žiadanej sume, je nutné ručenie nehnuteľnosťou. Všetky procesy na získanie hypotekárneho úveru môžu byť zdĺhavé, ale o to viac je príjemnejšie, ak ho reálne vidíte na účte a konečne môžete zrealizovať všetko, čo ste dovtedy (bez peňazí) nemohli. Veľmi veľkou výhodou je, že pokiaľ ste mladý, tak štát vám do určitej miery na úver prispeje.

Úroky sú na minimáchVýška, úrok a splatnosť hypotekárneho úveru

Všetky tieto tri faktory sú variabilné. Nazvali sme ich faktormi hlavne preto, lebo ľudia si vyberajú konkrétne ponuky buď podľa toho, koľko eur im dané spoločnosti dokážu zabezpečiť, aký úrok budú musieť za danú pôžičku platiť alebo aj podľa toho, akú dlhú dobu budú mať na splatenie.

Výška ponuky: To, koľko eur vám jednotlivé spoločnosti ponúknu závisí od viacerých faktorov (od platu, od veku, od hodnoty zaručenej nehnuteľnosti atď.). Vo všeobecnosti však môžete online požiadať už od 10 000 eur a vrchná hranica dosahuje až 200 000 eur. Takže online spôsob požiadania nepredstavuje žiadne obmedzenia a vy sa už skutočne nemusíte obracať len na kamenné pobočky.

Úroková sadzba ponúk: Ide takisto o variabilné číslo, ktoré je udávané v percentách a ktoré určuje, koľko percent z požičanej sumy preplatíte. V posledných mesiacoch zaznamenávame najlepšie ponuky úrokov, aké kedy existovali. V minulosti mohol byť úrok za vyššiu sumu veľmi vysoký aj v bankových spoločnostiach. Dnes by sme vtedajšie podmienky možno brali za úžerníctvo, no súčasnosť je oveľa ružovejšia a vami žiadanú vyššiu sumu môžete mať s neuveriteľnými úrokmi pohybujúcimi sa od 1,39%. Snáď tieto čísla vydržia čo najdlhšie.

Splatnosť: Dobu splatnosti si vo väčšine prípadoch môžete vybrať sami resp. vám banka navrhne viaceré možnosti splátkového kalendára a vy si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Vo všeobecnosti sa doba splatnosti hypotekárneho úveru pohybuje od 4 do 30 rokov. Samozrejme, ak máte 50 rokov a žiadate o vysokú sumu, asi ťažko si budete môcť zvoliť 30-ročné splácanie sumy nehovoriac o tom, že čím je osoba žiadatelia staršia, tým menšie sa javia šance na získanie vyššej sumy.

Predčasné splatenie môže vyzerať aj takto:

Je dôležitý účel využitia peňazí?

Na rovinu si povedzme, že peniaze z tohto finančného produktu nemožno míňať na hocičo. Hypotéku je možné prečerpať len na kúpu, opravu a výstavbu nehnuteľnosti alebo na refinancovanie podlžností v iných spoločnostiach. Špeciálnym typom tohto produktu je americká pôžička, ktorú poskytujú len nebankové spoločnosti a je možné ju získať aj so záznamom v registri dlžníkov. Inou špeciálnou ponukou je hypotéka pre mladých so štátnym príspevkom, poskytovaná výhradne mladým od 18 do 35 rokov. Konkrétnejšie podmienky tohto typu si môžete naštudovať aj v odkaze vyššie.

Hypotekárny úver je veľmi žiadaným finančným produktom, o ktorý ak máte záujem, tak by ste o ňom mali vedieť všetko. V našom článku sme ho predstavili veľmi úsporne. Viac tu.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *